Поводом обележавања Дана општине, министарка за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић посетила је Алексинац, где је са председником општине Далибором Радичевићем, разговарала о пронаталитетним мерама које се спроводе, као и о наставку сарадње у циљу побољшања демографске слике Србије.
„Наш задатак је да кроз конкретне политике обезбедимо услове да се живот у местима ван престонице не доживљава као компромис, већ као избор достојан човека. То подразумева подршку родитељству, доступне вртиће и школе, стамбену сигурност, као и достојанствен живот за најстарије“, нагласила је Жарић Ковачевић.
Она је истакла да Министарство, заједно са општинским руководством и другим институцијама, ради на унапређењу услова живота грађана, јер, како је навела, демографска обнова не може да се решава из једног министарства – она мора бити заједнички национални напор.
Министарка је навела да је Алексинац ове године, преко Јавног позива за доделу бесповратних средстава за суфинансирање мера популационе политике и подршке у области породице и деце, од Министарства за бригу о породици и демографију добио 6 милиона динара за изградњу кошаркашког терена и дечијег игралишта.
Жарић Ковачевић похвалила је Алексинац за све пронаталитетне мере које спроводи на локалу истичући да је ова општина заиста прави пример подршке породици и деци.
„После скоро 20 година у овој општини је повећан број новорођене деце и то је заиста један валидан доказ да су све пронаталитетне мере које се спроводе у Алексинцу дале позитивне резултате. Алексинац ће бити и део „Каравана родитељства“, будућем пројекту Министарства, јер наша намера је да промовишемо оне општине које својим мерама на локалу поправљају целокупну демографску слику Србије“, истакла је Жарић Ковачевић.
Честитајући Дан општине свим грађанима, министарка им је пожелела да њихов град буде пример снаге локалне заједнице која зна шта чува и зна где иде.
„Да Алексинац расте, развија се и буде место у које се долази и враћа“, поручила је Жарић Ковачевић.